1-as vaizdas iš 50-ies vaizdų
"Žalčių Karalienės" regata aplink Gotlandą 2007.07.01-06
Atgal
Stop
Toliau

      2007 metų liepos 1 dieną 18 jachtų buvo pasiryžę dalyvauti antroje jūrinėje "Žalčių Karalienės" regatoje ir nugalėti šioje ilgiausioje LBS organizuojamoje jūrinėje distancijoje, kurios ilgis generaliniu kursu yra 379 jūrmylės. Starte išsirikiavo jachtos (beje, jų eiliškumas nurodytas pagal regatoje užimtas vietas): 1.BANGA (kap. Alvydas Kalanavičius), 2.ZUNDA (kap. Evaldas Juozapavičius), 3.ULTRA (kap. Adomas Janulionis), 4.JAZZ (kap. Edgaras Kaminskas), 5.FESTINA (kap. Darius Gerasimavičius), 6.EGLĖ (kap. Gintautas Kurlavičius), 7.NINNI (kap. Kastytis Kunickas), 8.LIBERTY (kap. Viktoras Onačko), 9.NERIJA (kap. Rimantas Grigonis), 10.KIRKĖ (kap. Andrius Virbickas), 11.AKUNA MATATA (kap. Giedrius Gipas), 12.ARGO (kap. Vidas Raškevičius), 13.NERINGA (kap. Viktoras Golubovskis), 14.VAKARĖ (kap. Gvidas Misiūnas), 15.GABIJA (kap. Kastytis Bartusevičius), 16.ALBATROSS (kap. Dainius Juršėnas), 17.FUJI DAMA (kap.Edmundas Tradišauskas), 18.LITAS (kap. Valerijus Bogūnas). Visų regatoje dalyvavusių jachtų įgulas sudarė 100 žmonių.
      Šiemet įvyko abu etapai, vėjo buvo sočiai, finišavo 16 jachtų iš 18-os: jachta ALBATROS prie Burgsviko suplėšė grotą ir nuplaukė į uostą siūtis (grįžo į Klaipėdą po paros), o jachta LITAS iš Visbio turėjo tęsti kelionę į Alandus.

      Iš pernykščių jachtų nedalyvavo: SUDUVA, ARBERVITA, AUTRIMPAS, RAGANĖ ir GIEDRĖ. Pernykštės dalyvės VILNIOS įgula startavo su KIRKE, BLUE BIRD kapitonas su ZUNDA, o NIDOS įgula su NERIJA (kur plaukė ir RAGANĖS įgulos nariai). Taigi, tik SUDUVOS, ARBERVITOS ir AUTRIMPO įgulos pilnai nedalyvavo.
      Pernai regatai ruošėsi 17 jachtų, bet startavo tik 14. O finišavo 12, nes SUDUVA grįžo į Klaipėdą dėl įgulos nario, išsinarinusio petį, tenuplaukusi 4 jūrmyles, o jachta BANGA grįžo anksčiau iš Visbio dėl sušlubavusios įgulos nario sveikatos.
      Šiemet regatos II-as etapas link šiaurinio Gotlando salos kampo, dėl stipraus priešinio vėjo buvo pakeistas. Jachtos grįžo į Klaipėdą aplenkdamos pietinį salos kraštą, kaip ir I-ame etape, t.y. II-ą etapą jachtos plaukė palankiais pavėjiniais kursais ir, startavusios iš Visbio liepos 5-ą dieną 10:00, į Klaipėdą atplaukė liepos 6-os dienos vakare tarp 16 ir 18 valandos.
      Šiam pasakojimui apie II-ąją "Žalčių Karalienės" regatą savo nuotraukas leido panaudoti jų autoriai: Giedrius Misiūnas, Rimantas Stropus (Junior), Vygantas Jautakas, Rolandas Mickus, Vaidas Margiris, Artūras Dovydėnas ir Švedijos pakrančių apsauga.